Červená košeľa s Detroit, ale mená niektorých ďalších československých hokejistů. Václav Nedomanský hrá v Detroite Red Wings v rokoch 1977 a 1982, František Černík Milan Chalupa a Red Wing v roku 1984-85.

Počas sezóny 1990-91 sa skončil v Detroite Norrisově divízii na treťom mieste, pred budúcnosti Minnesota runner. Celkovo druhej divízie, po sedem-vzrušujúca hra zápasu, ale nakoniec porazil 3:4. Skutočný pokrok v plnení Red Wings, ktorí po príchode trénera Scotty Bowman v roku 1993. Jeden z najlepších koučování League histórii veľký tím, ktorý sa stal prvým, a po viac ako štyridsať rokov, vyhral Stanley Cup v Detroite ďalšie. Ale aj pre dvoch.

Prvý pokus v roku 1995 skončil s konečnú porážku z New Jersey Devils, ale tím, ktorý hral v prvej sérii, ruský hokejista na ľade (Fjodorov, Larionov, Fetisov, Vjačeslav Kozlov, Konstantinovy) po dvoch rokoch Philadelphia vyhrala na konečné naplnenie svojich snov a všetky Detroite. Dvaačtyřiceti rokov potom, čo získala cennú trofej v roku 1998 (v poslednom vo Washingtone) sa podarilo obhájiť. Víťazom a Conn Smyth Trophy 98 Steve Yzerman podarilo zachovať, pokiaľ v čele slávneho Stanley Cup. Detroit je winged bicykel v sezónach 1996-97 a 1997-98 roztočil naozaj plná.

V roku 1998-99 bol jedným z Detroitu je horúci favorit z marca a voľného prenosu hráčov, vzhľadom na Red Wings úžasnú silu efektu. Ale bolo to Hattrick, ako je Red Wings v druhom kole hrajú nebolo dost Colorado, aj keď na vedúcich predstaviteľov série hier 2:0. Nevyhnutne rovnaký osud čaká Red Wing a roky neskôr, keď do druhého kola zastávok nezvyčajné lavíny Denver.

Trochu nepochopiteľné nepoučení Red Wings kalich horkosti vypiť do třetice počas 2000-01. Áno, tímu prišiel z Detroitu a Motor City na druhý najvyšší bod získali v celej lige v hre, ale ukázala ako katastrofálne. Tím veteránov přesluhujících (Gardner, Murphy, Larionov, Duchesne, Verbeek) nemohol prežiť dokonca v prvom kole, ako Los Angeles Kings vyhrať sériu štyroch do 02 hodín počet štátnych zvýhodňované. A nielen to, že obeť tím Yzerman a Shanahan.

Opting pre sezónu 2001-02, červená krídla a výmenu skúseností z generácie sa očakáva návrat k herectvo. Naopak, najviac sú veteráni Dominik Hašek, Luc Robitaille, Brett Hull a Fredrik Olausson. Vysoký vekový priemer, ale nie všetky. Detroitští "Staříče" Zeche dôveru a dobrú atmosféru v priebehu celého roka. Hoci sa klub v najvyššej platy v rozpočte na NHL (64,4 miliónov), ale dobre vynaložené peniaze, sa vracia. Na konci októbra sa hokejisti v čele balenia a Liga sa tam na konci. Siedmykrát v deviatich rokoch, a to ako súčasť základe 100 bodov (116).

Cesta k Stanley Cupe však určité rozpaky, ale nabuzeným z Vancouveri, rovnako ako konzultácie so St Louis favorizovaným Denver advokát alebo trofeje. Dokonca aj na konci, Red Wings prehrávača nevykročili pravej nohy. Postupne sa však ukázalo, že všetky jeho výhody a pětizápasové Carolina Hurricanes Beat série. Pohárových počet historické víťazstvo v zaokrúhlila desať. Za tréner Scotty Bowman, je deviatej víťazstvo, víťazstvo proti otvoreniu svojho pána vo veku Toe Blake. Registrácia a oslavence Dominik Hašek vyraďovacích v šiestich hrách, čisté konto hned metu a môže byť ako jedna. Vynikajúci obranca Nicklas Lidström bol zaradil číslo Conn Smyth Trophy.